drag and drop website creator

Badanie TUV konia

Badanie kupno-sprzedaż konia

Gabinet dla koni Caballo oferuje Państwu kompleksowe badanie weterynaryjne konia przy transakcjach kupna-sprzedaży, zwane potocznie TUV. Stanowi ono podstawę oceny stanu zdrowia konia w momencie zakupu oraz rokowania co do możliwości użytkowania (np. sportowego lub rekreacyjnego).

Składa się z licznych elementów, takich jak:

  • prawdzenie tożsamości konia;
  • badanie kliniczne;
  • badanie radiologiczne (RTG);
  • badanie ultrasonograficzne (USG);
  • badanie endoskopowe;
  • badanie krwi.

Sprawdzanie tożsamości konia

Odbywa się na podstawie odczytu unikalnego numeru transpondera (tzw. chipa), identyfikacji paleń oraz opisu graficznego zgodnego z informacjami zawartymi w paszporcie. Weryfikacja jest niezbędna do transportu konia wewnątrz UE. Chipy minimalizują także ryzyko kradzieży koni i ich nielegalnego handlu.

Badanie kliniczne

Diagnostyka konia przed kupnem składa się z wielu elementów. Jednym z podstawowych jest badanie kliniczne, w skład którego wchodzi okulistyka wraz z oftalmoskopią dna oka. Ponadto poddane szczegółowej diagnostyce są także układ sercowo-naczyniowy, układ oddechowy, układ nerwowy, układ moczowo-płciowy oraz układ mięśniowo-szkieletowy.

Układ mięśniowo - szkieletowy

Stanowi jeden z najważniejszych elementów całości badania TUV. Diagnostyka polega na obserwacji konia w ruchu na różnych rodzajach podłoża oraz wykonaniu projekcji zdjęć rentgenowskich (RTG). W czasie badania przeprowadzane są także próby zginania kończyn, aby jak najdokładniej określić stan zdrowia pacjenta.

RTG

Badanie rentgenowskie wykonujemy na miejscu u Klienta przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu bezpośredniej radiografii cyfrowej. Obejmuje ono około 30 projekcji z natychmiastowym odczytem i oceną stanu zdrowia. Zdjęcia RTG u koni wykonuje się w celu dokładnego opisu stanu kośćca, na podstawie którego można potwierdzić lub wykluczyć przeznaczenie zwierzęcia (sport, rekreacja). Badanie RTG pozwala także oszacować ewentualne koszty leczenia.

Badanie endoskopowe

W szczególnych przypadkach, w celu wykluczenia dychawicy świszczącej, oferujemy wykonanie dodatkowego badania endoskopowego. Pozwala ono z dużym prawdopodobieństwem potwierdzić lub wykluczyć podejrzenie schorzenia układu oddechowego.

Badanie krwi

Na życzenie Klienta oferujemy możliwość wykonania kompletnego badania krwi. Biochemia pozwala określić funkcjonowanie poszczególnych narządów. Morfologia określa parametry krwi niezbędne do oceny stanu zdrowia, choroby czy oceny ryzyka przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. W przypadku koni z przeznaczeniem sportowym krew jest pobierana i mrożona, co umożliwia późniejsze wykonanie prób dopingowych.

USG

Gabinet weterynaryjny CABALLO dysponuje także mobilnym sprzętem ultrasonograficznym (USG), dzięki któremu możliwe jest wykonanie dodatkowego badania układu rozrodczego u klaczy przeznaczonych do hodowli. USG pozwala także zdiagnozować stan ścięgien.

Wynikiem naszej pracy jest szczegółowy dwujęzyczny (polski oraz angielski) protokół kupna-sprzedaży (TUV) wraz z kompletem zdjęć rentgenowskich (RTG).

Badanie kupno-sprzedaż konia jest niezbędne w przypadku jego zakupu. Umożliwia zdiagnozowanie ewentualnych schorzeń wraz z oszacowaniem przybliżonych kosztów leczenia. Badanie TUV konia stanowi także podstawę do decyzji o rodzaju przeznaczenia. Dla osoby sprzedającej stanowi podstawę do odrzucenia roszczenia z tytułu rękojmi, w przypadku kiedy kupujący w momencie zawierania umowy kupna-sprzedaży wiedział o wadzie. Dzięki niemu można uniknąć niepotrzebnych komplikacji już po zakupie konia. Warto się nad tym zastanowić, bo konie oczekują troski od swoich właścicieli, za co odwdzięczą się swoją przyjaźnią i posługą.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem dla koni. Wszelkie informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu +48 608 437 769 lub mailowo: gabinet@caballo.com.pl.

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Diagnostyka chorób wewnętrznych

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Ortopedia

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Profilaktyka

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Stomatologia

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Ginekologia

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Medycyna koni starszych

Gabinet weterynaryjny CABALLO

lek. wet. Bożena Latocha
ul. Leszka 21
44-300 Wodzisław Śląski
NIP: 647-226-69-49


kontakt

Email: gabinet@caballo.com.pl
Telefon: +48 608 437 769
Pn - Pt   8:00 - 18:00
Nr rachunku: 06 1050 1403 1000 0023 1780 1245

© Copyright 2018 Caballo  |  Created by Atomowa.com