free html site creator

Ortopedia

Diagnostyka ortopedyczna i skuteczne metody leczenia koni

Ortopedia w medycynie koni jest zagadnieniem szeroko opisywanym w literaturze specjalistycznej. Niestety pomimo dostępnych obecnie licznych informacji, diagnostyka i leczenie kulawizn u koni bywa skomplikowane.

Bazując na doświadczeniu zdobytym w zagranicznych klinikach, udało nam się wypracować własne metody diagnozowania i leczenia kulawizn, które zaowocowały bardzo wysokim wskaźnikiem skuteczności leczenia.

Diagnostyka i leczenie kulawizn u koni

Odbywa się to wieloetapowo, przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi diagnostycznych, takich jak przenośny system bezpośredniej radiografii cyfrowej (RTG) czy przenośnego aparatu ultrasonograficznego (USG).

Diagnostyka radiologiczna

Stosowana jest do obrazowania zmian w układzie kostnym. Posiadamy obecnie najnowocześniejszy system bezpośredniej radiografii cyfrowej (RTG), dzięki któremu w ciągu sekund możemy zaprezentować wynik obrazowania radiologicznego.

Diagnostyka ultrasonograficzna

Obrazowanie tkanek miękkich, przy wykorzystaniu przenośnego ultrasonografu (USG), stosowane jest w ortopedii koni przy schorzeniach ścięgien, stawów czy problemów z kręgosłupem. Pod kontrolą USG przeprowadzamy iniekcje w przypadku urazów ścięgien czy więzadeł, co pozwala na precyzyjne podanie leku w uszkodzone tkanki.

Badanie kliniczne

Nieodzownym elementem, od którego zawsze rozpoczynamy diagnozowanie i leczenie kulawizn koni, jest badanie kliniczne. Prawidłowo postawiona diagnoza umożliwia dobór skutecznych metod leczenia oraz określenie rokowania. Bardzo skupiamy się na rzetelnie przeprowadzonym badaniu klinicznym, na które składają się wywiad z opiekunem, badanie konia w spoczynku, badanie konia w ruchu na różnych rodzajach podłoża oraz wykonaniu prób zginania.

Znieczulenia diagnostyczne

To kolejny krok badania ortopedycznego pozwalający nam zawęzić obszar poszukiwań bolesności danej kończyny, a co za tym idzie, zmniejszyć ilość koniecznych projekcji rentgenowskich (RTG).

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Badanie kupno-sprzedaż

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Diagnostyka chorób wewnętrznych

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Profilaktyka

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Stomatologia

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Ginekologia

Caballo - diagnostyka i leczenie koni

Medycyna koni starszych

Gabinet weterynaryjny CABALLO

lek. wet. Bożena Latocha
ul. Leszka 21
44-300 Wodzisław Śląski
NIP: 647-226-69-49


kontakt

Email: gabinet@caballo.com.pl
Telefon: +48 608 437 769
Pn - Pt   8:00 - 18:00
Nr rachunku: 06 1050 1403 1000 0023 1780 1245

© Copyright 2018 Caballo  |  Created by Atomowa.com